Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot poisťovňa
Ilustračné foto Wüstenrot poisťovňa
9. januára 2018 14:34 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Wüstenrot poisťovňa dosiahla na konci novembra poistné cez 50 mil. eur

V medziročnom porovnaní jedenásťmesačné predpísané poistné pokleslo zhruba o 2 %.

Wüstenrot poisťovňa dosiahla od začiatku januára do konca novembra 2017 hrubé predpísané poistné vo výške 52 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles zhruba o 2 %. Avšak neživotnému poisteniu sa podľa vyjadrení spoločnosti darilo, predpis vzrástol o 6,8 %. Taktiež nová produkcia v neživotnom poistení medziročne vzrástla o 4,4 %. Stúpol však aj počet poistných udalostí v neživotnom poistení, a to o 12 %, a tým sa zvýšili aj náklady na poistné plnenia celkovo o 6,4 %, z toho v neživotnom poistení o 12,4 %.

V roku 2018 možno podľa vyjadrení spoločnosti očakávať stúpajúci záujem o online poistenia. Wüstenrot poisťovňa ešte v roku 2017 rozšírila ponuku online poistenia o rizikové životné poistenie pre prípad straty príjmu zo závažných zdravotných dôvodov. Spoločnosť chce zatraktívniť a rozšíriť služby v rámci ďalších dvoch typov produktov, ktoré budú dostupné v roku 2018.

O spoločnosti

Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame