Výnosy zo španielskych dlhopisov sa zvýšili

26. mája 2015 11:46
SITA
Obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew

Výnosy z desaťročných štátnych dlhopisov Španielska sa zvýšili o 11 bázických bodov na úroveň 1,89 %. Podľa analytikov ide o vplyv prehry vládnej strany v miestnych voľbách.

Výnosy zo štátnych cenných papierov Španielska v utorok stúpli na najvyššiu úroveň za týždeň, čo sa považuje za vplyv výsledku miestnych volieb, v ktorých vládna strana utrpela najväčšiu porážku za viac ako dvadsať rokov. Výnosy z desaťročných štátnych dlhopisov krajiny sa zvýšili o 11 bázických bodov na úroveň 1,89 %. Rovnako nahor smerovali výnosy z dlhopisov Portugalska a miernejšie aj výnosy zo štátnych cenných papierov Talianska.

„Súvisí to s výsledkom volieb, ktoré boli cez víkend v Španielsku, a s vyjadreniami zo strany Grécka, kde jeden z ministrov spochybnil, či 5. júna uhradia splátku Medzinárodnému menovému fondu,“ povedal Mathias van der Jeugt z banky KBC. Vplyv víkendových regionálnych volieb v Španielsku sa na trhu prejavil až v utorok, keďže v pondelok bol vo veľkej časti Európy a v USA sviatok.

Výnosy z portugalských dlhopisov v utorok stúpli o 12 bázických bodov na 2,54 % a výnosy z talianskych dlhopisov posilnili o 2 bázické body na úroveň 1,94 %. Opačne smerovali výnosy z nemeckých dlhopisov, ktoré klesli o 4 bázické body na 0,56 %, keďže nervózni investori nakupovali aktíva, ktoré považujú za bezpečné.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články