Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
26. mája 2015 11:46 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Výnosy zo španielskych dlhopisov sa zvýšili

Výnosy z desaťročných štátnych dlhopisov Španielska sa zvýšili o 11 bázických bodov na úroveň 1,89 %. Podľa analytikov ide o vplyv prehry vládnej strany v miestnych voľbách.

Výnosy zo štátnych cenných papierov Španielska v utorok stúpli na najvyššiu úroveň za týždeň, čo sa považuje za vplyv výsledku miestnych volieb, v ktorých vládna strana utrpela najväčšiu porážku za viac ako dvadsať rokov. Výnosy z desaťročných štátnych dlhopisov krajiny sa zvýšili o 11 bázických bodov na úroveň 1,89 %. Rovnako nahor smerovali výnosy z dlhopisov Portugalska a miernejšie aj výnosy zo štátnych cenných papierov Talianska.

„Súvisí to s výsledkom volieb, ktoré boli cez víkend v Španielsku, a s vyjadreniami zo strany Grécka, kde jeden z ministrov spochybnil, či 5. júna uhradia splátku Medzinárodnému menovému fondu,“ povedal Mathias van der Jeugt z banky KBC. Vplyv víkendových regionálnych volieb v Španielsku sa na trhu prejavil až v utorok, keďže v pondelok bol vo veľkej časti Európy a v USA sviatok.

Výnosy z portugalských dlhopisov v utorok stúpli o 12 bázických bodov na 2,54 % a výnosy z talianskych dlhopisov posilnili o 2 bázické body na úroveň 1,94 %. Opačne smerovali výnosy z nemeckých dlhopisov, ktoré klesli o 4 bázické body na 0,56 %, keďže nervózni investori nakupovali aktíva, ktoré považujú za bezpečné.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies