Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
28. septembra 2015 13:40 BankySpotrebiteľ od voFinanciach.skSITA

VÚB podporí ekologické projekty aj zatepľovanie bytových domov

S Európskou bankou pre obnovu a rozvoj podpísala úverovú linku za 15 mil. eur.

VÚB banka opäť získala nové zdroje na financovanie projektov, ktoré znižujú emisie skleníkových plynov. S Európskou bankou pre obnovu a rozvoj podpísala úverovú linku SlovSEFF III. v objeme 15 mil. eur. Rozšírila tak pôvodnú úverovú dohodu z decembra 2014 vo výške 5 mil. eur. Výplata grantov a technická podpora programu bude financovaná z výnosov predaja emisných kvót medzi SR a Španielskom.

Tak ako pri predchádzajúcich programoch SlovSEFF I. a II, šancu získať finančnú podporu majú projekty z oblasti priemyslu, obnoviteľných zdrojov a energetickej efektívnosti v bytovom sektore. O zdroje SlovSEFF III. sa teda môžu uchádzať súkromné firmy, spoločnosti ESCO (súkromné spoločnosti, ktoré poskytujú služby v energetickom sektore), spoločenstvá vlastníkov bytov a správcovia bytových domov. Výška možného úveru sa pohybuje v rozmedzí od 20 tis. do 10 mil. eur v závislosti od typu projektu.

“Keďže uchádzači môžu po úspešnej realizácii projektu získať nenávratný grant vo výške 5 až 20 % z objemu úveru, očakávame, že záujem z ich strany bude veľký,“ povedal vrchný riaditeľ VÚB banky pre korporátne bankovníctvo Jozef Kausich. Podmienkou podľa neho je, aby na rovnaký projekt, resp. na rovnaký súbor opatrení, nebola použitá iná forma dotácie, či už zo strany EÚ alebo na lokálnej úrovni.

VÚB banka spolupracuje s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj od roku 2007. Úspešne participovala na predchádzajúcich programoch SlovSEFF I., SlovSEFF II. a MUNSEFF. Prostredníctvom nich poskytla svojim klientom úvery v celkovom objeme takmer 50 mil. eur. Všetky financovali aktivity zamerané na úspory energií v priemysle, získavanie energií z obnoviteľných zdrojov a na projekty v oblasti bytového sektora, ako aj na podporu energetickej efektívnosti v municipálnom sektore.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 193 retailových pobočiek, 26 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame