VÚB banka zaznamenala vlani výrazný rast objemu úverov

6. januára 2017 13:10
SITA
VÚB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

VÚB sa chce v tomto roku zamerať na inovácie a zavádzanie nových produktov.

Hospodárenie VÚB banky za minulý rok bolo ovplyvnené viacerými faktormi, pričom medzi najvýznamnejšie banka zaradila výrazný nárast objemu úverov klientom. “Ten nám čiastočne kompenzoval výpadky úrokových príjmov vyplývajúce z takmer nulových základných úrokových mier,“ povedal generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.

Na hospodárenie spoločnosti vplývali aj legislatívne zmeny týkajúce sa regulačného rámca, ako aj samotnej činnosti banky. Avšak bol to aj jednorazový príjem vyplývajúci z transakcií spojených so spoločnosťou Visa. Za deväť mesiacov vlaňajška evidovala banka nárast čistého zisku o 11,2 % na 111 mil. eur.

Rast zostáva prioritou aj pre tento rok

Prioritou banky pre rok 2017 zostáva rast úverov s dôrazom na kvalitu portfólia a so zreteľom na kapitálové požiadavky regulátora. VÚB sa chce zároveň zamerať na inovácie a zavádzanie nových produktov, ktoré budú vyhovovať rastúcim požiadavkám klientov. Taktiež chce rozširovať portfólio produktov, ktoré bude možné poskytovať prostredníctvom alternatívnych distribučných kanálov.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články