Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VÚB
Ilustračné foto VÚB
7. apríla 2019 14:25 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

VÚB banka vyplatí na dividendách vyše 125 mil. eur

V minulom roku banka vyplatila na dividendách 144,03 mil. eur.

VÚB banka z minuloročného zisku, ktorý bol vo výške 156,3 mil. eur, vyplatí na dividendách 80-percentnú časť. V peňažnom vyjadrení ide o sumu 125,05 mil. eur. V minulom roku pritom banka vyplatila na dividendách 144,03 mil. eur, a to z dosiahnutého individuálneho zisku za rok 2017, ktorý bol na úrovni 160 mil. eur.

Riadne valné zhromaždenie VÚB v piatok rozhodlo, že dividenda pre akcionárov zo zisku za rok 2018 bude vo výške 9,64 eura na každú akciu s menovitou hodnotou 33,20 eura. Rozhodujúcim dňom na určenie osôb oprávnených na dividendy je 3. máj 2019. Výplata dividend osobám oprávneným uplatniť právo na dividendu začne 24. mája.

Individuálny zisk banky vlani medziročne klesol o 2,3 %. Celá skupina VÚB evidovala v minulom roku pokles čistého zisku o 8,4 % na 160,3 mil. eur. „Prostredie s nízkymi úrokovými sadzbami pretrvávalo aj v roku 2018 a zabránilo tomu, aby sa otočila dynamika čistých úrokových výnosov,“ uviedol vo výročnej správe predseda dozornej rady Ignacio Jaquotot.

Ziskovosť skupina bránila aj opatreniami v riadení nákladov. „Zvlášť pozitívne výsledky priniesla integrácia spoločností CFH a VÚB Factoringu do banky. Synergie nákladov, ktoré sme očakávali v horizonte troch rokov, boli takmer úplne dosiahnuté v prvom roku,“ uviedol vo výročnej správe generálny riaditeľ VÚB Alexander Resch.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame