Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP/Paulo Duarte
13. apríla 2018 12:28 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

VÚB Asset Management v minulom roku s poklesom zisku

Zisk správcovskej spoločnosti sa v medziročnom porovnaní znížil o necelých 30 % na takmer 5,5 mil. eur.

Správcovská spoločnosť VÚB Asset Management dosiahla v minulom roku zisk 5,49 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti, v medziročnom porovnaní to znamená pokles o 29,7 %. Pomer nákladov k výnosom dosiahol úroveň 52 %.

Firma si s podielom na trhu 20,9 % udržala druhé miesto. Spravovala na konci vlaňajška majetok vo výške 1,738 mld. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 10,6 %. Ku koncu minulého roka spoločnosť spravovala 14 otvorených podielových fondov, z ktorých jeden bol určený pre klientov privátneho bankovníctva VÚB banky.

Vubam.jpg

Celkovú situáciu na svetovom finančnom trhu spoločnosť počas minulého roka charakterizovala ako veľmi dobrú. Celý rok sa vyznačoval bezinflačným, synchronizovaným globálnym zotavením ekonomiky. Či už na politickej scéne alebo na ekonomickom poli nevznikla podľa vyjadrení firmy žiadna významná udalosť, ktorá by negatívne ovplyvňovala vývoj trhového prostredia.

O spoločnosti

Spoločnosť VÚB Asset Management vznikla 17. apríla 2000 zápisom do Obchodného registra SR. Hlavným predmetom činnosti firmy je vytváranie a spravovanie podielových fondov. Akcionárom spoločnosti VÚB Asset management je spoločnosť Eurizon Capital SA, ktorá je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou skupiny Intesa Sanpaolo.

Z dôvodu pripravovanej vnútornej reorganizácie v rámci skupiny Intesa bude 100-percentný podiel v spoločnosti VÚB Asset Management držaný firmou Eurizon Capital S.A. odkúpený spoločnosťou Eurizon Capital SGR S.p.A. Reorganizácia by mala byť dokončená do júna 2018.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies