Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pobočka VÚB
Ilustračné foto VÚB
10. novembra 2015 12:59 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

VÚB Asset Management s polročným ziskom 6,3 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast o 18,5 %.

Správcovská spoločnosť VÚB Asset Management dosiahla v prvom polroku čistý zisk 6,3 mil. eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v medziročnom porovnaní je to nárast o 18,5 %. V prvých šiestich mesiacoch minulého roka to bol totiž zisk na úrovni 5,3 mil. eur.

Výnosy z poplatkov a provízií boli v sume 7,7 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o nárast o 61 %. Stúpli však aj náklady na poplatky a provízie, a to o 86,8 % na 5,5 mil. eur. Čistá hodnota majetku bola na konci júna tohto roka v objeme 12,5 mil. eur.
O spoločnosti
Spoločnosť VÚB Asset Management vznikla 17. apríla 2000 zápisom do Obchodného registra. Hlavným predmetom činnosti firmy je vytváranie a spravovanie podielových fondov. Spoločnosť Eurizon Capital SA vlastniaca 50,1-percentný podiel vo firme je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou skupiny Intesa Sanpaolo. Slovenská VÚB banka vlastní 40,6 % a chorvátska Privredna Banka Zagreb má v spoločnosti majetkovú účasť 9,3 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies