Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

VÚB Asset Management s polročným ziskom 6,3 mil. eur

Pobočka VÚB
Ilustračné foto VÚB

V medziročnom porovnaní je to nárast o 18,5 %.

Správcovská spoločnosť VÚB Asset Management dosiahla v prvom polroku čistý zisk 6,3 mil. eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v medziročnom porovnaní je to nárast o 18,5 %. V prvých šiestich mesiacoch minulého roka to bol totiž zisk na úrovni 5,3 mil. eur.

Výnosy z poplatkov a provízií boli v sume 7,7 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o nárast o 61 %. Stúpli však aj náklady na poplatky a provízie, a to o 86,8 % na 5,5 mil. eur. Čistá hodnota majetku bola na konci júna tohto roka v objeme 12,5 mil. eur.
O spoločnosti
Spoločnosť VÚB Asset Management vznikla 17. apríla 2000 zápisom do Obchodného registra. Hlavným predmetom činnosti firmy je vytváranie a spravovanie podielových fondov. Spoločnosť Eurizon Capital SA vlastniaca 50,1-percentný podiel vo firme je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou skupiny Intesa Sanpaolo. Slovenská VÚB banka vlastní 40,6 % a chorvátska Privredna Banka Zagreb má v spoločnosti majetkovú účasť 9,3 %.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 10. novembra 2015 12:59Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...