Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Francisco Seco
27. októbra 2017 11:00 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Vo štvrtok posilnili akciové trhy v USA, v Európe aj v Japonsku

Americký index Dow Jones stúpol o 0,3 %, nemecký DAX vzrástol o 1,4 % a tokijský Nikkei si prilepšil o 1,24 %.

Americký akciový trh vo štvrtok posilnil, keďže zisky technologických firiem a bánk pomohli vykompenzovať straty trhu zo skoršej časti týždňa. Avšak akcie výrobcov liekov oslabili po tom, ako farmaceutické spoločnosti Celgene a Bristol-Myers Squibb zhoršili svoje prognózy. Akcie firmy Celgene klesli o 16,4 percenta, spoločnosť Bristol-Myers Squibb stratila 4,8 percenta. Index Standard & Poor’s 500 si však prilepšil o 0,1 percenta na 2 560,40 bodu, priemyselný Dow Jones vzrástol o 0,3 percenta na 23 400,86 bodu a index menších spoločností Russell 2000 si pripísal 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 1 497,46 bodu. Mierne klesol iba technologický Nasdaq, a to o 0,1 percenta na 6 556,77 bodu.

Európskym akciovým trhom sa darilo. Európska centrálna banka (ECB) oznámila, že postupne začne obmedzovať nákupy dlhopisov. ECB, ktorá s cieľom podporiť ekonomiku nakupuje dlhopisy už niekoľko rokov, plánuje od januára zredukovať objem týchto nákupov o polovicu na 30 mld. eur mesačne. Investori boli radi, že banka nie je agresívnejšia. Euro oslabilo a európske akciové indexy stúpli. Francúzsky index CAC 40 vzrástol o 1,5 percenta, index nemeckej burzy DAX si prilepšil o 1,4 percenta a britský index FTSE 100 posilnil o 0,5 percenta.

Japonský akciový trh v piatok výrazne stúpol, keďže kopíroval situáciu na trhu USA. Zároveň japonských exportérov podporilo posilnenie dolára oproti jenu. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vzrástol o 1,24 percenta na 22 008,45 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame