Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poistenie, PZP, auto, živel
Ilustračné foto pixabay.com
4. januára 2018 15:14 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Vlaňajšie prírodné katastrofy budú sektor poisťovníctva stáť 135 mld. USD

Celkové škody spôsobené prírodnými katastrofami dosiahli sumu 330 mld. USD.

Prírodné katastrofy v roku 2017, ku ktorým patrili hurikány Harvey, Irma a Maria a silné zemetrasenie v Mexiku, znamenajú pre odvetvie poisťovníctva rekordné výdavky. Odhaduje sa, že konečná suma poistných nárokov po vlaňajších prírodných katastrofách bude 135 mld. USD. Uviedla to nemecká zaisťovacia spoločnosť Munich Re v správe, ktorú vo štvrtok zverejnila na svojej internetovej stránke.

Celkové škody spôsobené prírodnými katastrofami vrátane tých, ktoré neboli poistené, podľa Munich Re vlani dosiahli úroveň 330 mld. USD. Táto suma je takmer dvojnásobná v porovnaní desaťročným priemerom 170 mld. USD. Polovica celkových škôd spôsobených prírodnými katastrofami vlani vznikla v USA. Bolo to viac ako zvyčajne, keďže z dlhodobého hľadiska na území USA vzniká v priemere 32 percent globálnych škôd.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame