Visa Europe dosiahla tržby na úrovni 2,31 mld. eur

26. januára 2016 14:57
SITA
Platobný terminál, karty
ilustračné foto. hin255/FreeDigitalPhotos.net

Bezkontaktné transakcie prekonali miliardovú hranicu.

Spoločnosť Visa Europe dosiahla v minulom roku tržby na úrovni 2,31 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 25 % (v období od júla 2014 do júna 2015). “Z finančného hľadiska išlo o najúspešnejší rok vôbec, a to naozaj s výrazne lepšími výsledkami,” uviedol Nicolas Huss, generálny riaditeľ Visa Europe.

Rastie záujem o bezkontakt

Bezkontaktné transakcie prekonali miliardovú hranicu a na významných trhoch, ako napríklad vo Veľkej Británii, rýchlo podľa vyjadrení Visa Europe vytláčajú hotovosť. Počet bezkontaktných transakcií dosiahol v období od októbra 2014 do septembra 2015 úroveň 1,7 miliardy. Vo Veľkej Británii bola každá siedma osobná transakcia s kartou Visa bezkontaktná, zatiaľ čo v predchádzajúcom roku to bola iba každá dvadsiata piata. Na Slovensku je podľa štatistík Visa Europe bezkontaktná každá tretia transakcia.

Zlúčenie

Asociácie Visa Inc. a Visa Europe v novembri 2015 oznámili, že sa definitívne dohodli na prevzatí Visa Europe spoločnosťou Visa Inc., pričom týmto spojením vznikne jediná globálna spoločnosť. Transakcia je momentálne predmetom schvaľovacích procedúr zo strany regulátorov, jej finalizácia sa predpokladá v treťom štvrťroku fiškálneho roku Visa Inc., čiže v období apríl až jún 2016.

O spoločnosti

Visa Europe je asociácia pôsobiaca v oblasti platobných technológií, ktorú vlastnia a prevádzkujú členské banky a iní poskytovatelia platobných služieb z 38 krajín Európy. V Európe sa v súčasnosti používa viac ako 500 miliónov kariet Visa. Visa Europe v partnerstve s Visa Inc. umožňujú globálnu realizáciu platieb Visa vo viac ako 200 krajinách a regiónoch.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články