Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Platobný terminál, karty
ilustračné foto. hin255/FreeDigitalPhotos.net
26. januára 2016 14:57 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Visa Europe dosiahla tržby na úrovni 2,31 mld. eur

Bezkontaktné transakcie prekonali miliardovú hranicu.

Spoločnosť Visa Europe dosiahla v minulom roku tržby na úrovni 2,31 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 25 % (v období od júla 2014 do júna 2015). “Z finančného hľadiska išlo o najúspešnejší rok vôbec, a to naozaj s výrazne lepšími výsledkami,” uviedol Nicolas Huss, generálny riaditeľ Visa Europe.
Rastie záujem o bezkontakt
Bezkontaktné transakcie prekonali miliardovú hranicu a na významných trhoch, ako napríklad vo Veľkej Británii, rýchlo podľa vyjadrení Visa Europe vytláčajú hotovosť. Počet bezkontaktných transakcií dosiahol v období od októbra 2014 do septembra 2015 úroveň 1,7 miliardy. Vo Veľkej Británii bola každá siedma osobná transakcia s kartou Visa bezkontaktná, zatiaľ čo v predchádzajúcom roku to bola iba každá dvadsiata piata. Na Slovensku je podľa štatistík Visa Europe bezkontaktná každá tretia transakcia.
Zlúčenie
Asociácie Visa Inc. a Visa Europe v novembri 2015 oznámili, že sa definitívne dohodli na prevzatí Visa Europe spoločnosťou Visa Inc., pričom týmto spojením vznikne jediná globálna spoločnosť. Transakcia je momentálne predmetom schvaľovacích procedúr zo strany regulátorov, jej finalizácia sa predpokladá v treťom štvrťroku fiškálneho roku Visa Inc., čiže v období apríl až jún 2016.
O spoločnosti
Visa Europe je asociácia pôsobiaca v oblasti platobných technológií, ktorú vlastnia a prevádzkujú členské banky a iní poskytovatelia platobných služieb z 38 krajín Európy. V Európe sa v súčasnosti používa viac ako 500 miliónov kariet Visa. Visa Europe v partnerstve s Visa Inc. umožňujú globálnu realizáciu platieb Visa vo viac ako 200 krajinách a regiónoch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies