Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vienna Insurance Group v SR s poistným 724 mil. eur

Vienna Insurance Group
Ilustračné foto VIG

V medziročnom porovnaní vlaňajšie poistné podľa predbežných údajov pokleslo o 1,5 %.

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v minulom roku podľa predbežných výsledkov predpísané poistné 724 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa zverejnených informácií pokles o 1,5 %. V životnom poistení to bolo zníženie poistného o 4,1 % na 379,5 mil. eur. Na druhej strane, predpísané poistné v neživotnom poistení vzrástlo o 1,5 % na 344,4 mil. eur.
Koncern tiež s poklesom
Celý koncern Vienna Insurance Group zaznamenal vlani predpísané poistné na úrovni 9,232 mld. eur. V medziročnom porovnaní to je zníženie o 1,51 %. To súvisí podľa vyjadrení skupiny s pretrvávajúcou nízkou úrokovou mierou a so zdržanlivosťou pri predaji jednorazovo plateného životného poistenia, ktorá z toho vyplýva.

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 26. januára 2016 15:10Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...