Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vienna Insurance Group
Ilustračné foto VIG
26. januára 2016 15:10 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Vienna Insurance Group v SR s poistným 724 mil. eur

V medziročnom porovnaní vlaňajšie poistné podľa predbežných údajov pokleslo o 1,5 %.

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v minulom roku podľa predbežných výsledkov predpísané poistné 724 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa zverejnených informácií pokles o 1,5 %. V životnom poistení to bolo zníženie poistného o 4,1 % na 379,5 mil. eur. Na druhej strane, predpísané poistné v neživotnom poistení vzrástlo o 1,5 % na 344,4 mil. eur.
Koncern tiež s poklesom
Celý koncern Vienna Insurance Group zaznamenal vlani predpísané poistné na úrovni 9,232 mld. eur. V medziročnom porovnaní to je zníženie o 1,51 %. To súvisí podľa vyjadrení skupiny s pretrvávajúcou nízkou úrokovou mierou a so zdržanlivosťou pri predaji jednorazovo plateného životného poistenia, ktorá z toho vyplýva.

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies