Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vienna Insurance Group
Ilustračné foto VIG
24. novembra 2015 12:59 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Vienna Insurance Group v SR s poistným 551,8 mil. eur

V medziročnom porovnaní deväťmesačné poistné vzrástlo o 0,5 %.

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli ku koncu septembra predpísané poistné 551,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa zverejnených informácií znamená nárast o 0,5 %. Zisk pred zdanením klesol o 6,1 % na 40,4 mil. eur.

V životnom poistení sa podľa vyjadrení skupiny osvedčilo bankopoistenie prostredníctvom lokálnej dcérskej spoločnosti Erste Group, ktoré stúplo o 10,3 %. V životnom poistení predpis vzrástol o 0,3 % na 297,6 mil. eur. Predpísané poistné v neživotnom poistení sa zvýšilo o 0,8 % na 254,2 mil. eur.
Koncern v poistnom klesol
Celý koncern Vienna Insurance Group zaznamenal v deviatich mesiacoch tohto roka predpísané poistné na úrovni 6,912 mld. eur pri medziročnom poklese o 1,8 %. Bez jednorazovo plateného životného poistenia to predstavuje nárast o 2,5 %. V oblasti jednorazovo plateného poistenia je totiž koncern vzhľadom na aktuálne úrokové sadzby aj naďalej zdržanlivý. To viedlo v životnom poistení k celkovému poklesu o 5,2 %.

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...