Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vienna Insurance Group
Ilustračné foto VIG
25. augusta 2015 12:47 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Vienna Insurance Group v SR s poistným 388,5 mil. eur

Polročný predpis poistného vzrástol medziročne o 0,3 %.

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v prvom polroku predpísané poistné na úrovni 388,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to mierny nárast o 0,3 %. “Tu treba vyzdvihnúť predovšetkým úspešný bankoobchod prostredníctvom lokálnej dcérskej spoločnosti Erste Group. Poistné Poisťovne Slovenskej sporiteľne narástlo o 19,5 %,” uviedla skupina.

Z celkového predpísaného poistného tvorilo neživotné poistenie v prvom polroku sumu 179,3 mil. eur. V porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi vlaňajška je to pokles o 1,6 %. Poistné v rámci životného poistenia na Slovensku naopak stúplo, a to o 2 % na 209,2 mil. eur. Hrubý zisk koncernových spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku sa zvýšil o 2 % na 26,2 mil. eur.

O koncerne

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies