Vienna Insurance Group v SR s poistným 388,5 mil. eur

25. augusta 2015 12:47
SITA
Vienna Insurance Group
Ilustračné foto VIG

Polročný predpis poistného vzrástol medziročne o 0,3 %.

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v prvom polroku predpísané poistné na úrovni 388,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to mierny nárast o 0,3 %. “Tu treba vyzdvihnúť predovšetkým úspešný bankoobchod prostredníctvom lokálnej dcérskej spoločnosti Erste Group. Poistné Poisťovne Slovenskej sporiteľne narástlo o 19,5 %,” uviedla skupina.

Z celkového predpísaného poistného tvorilo neživotné poistenie v prvom polroku sumu 179,3 mil. eur. V porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi vlaňajška je to pokles o 1,6 %. Poistné v rámci životného poistenia na Slovensku naopak stúplo, a to o 2 % na 209,2 mil. eur. Hrubý zisk koncernových spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku sa zvýšil o 2 % na 26,2 mil. eur.

O koncerne

Vienna Insurance Group patrí k vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. V skupine je približne 50 spoločností v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články