Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vienna Insurance Group
Ilustračné foto VIG
27. októbra 2015 14:38 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Vienna Insurance Group ukončuje kúpu lotyšskej Baltikums

Vienna Insurance Group podpísala zmluvu o nadobudnutí 100-percentného podielu v spoločnosti Baltikums ešte v júli.

Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe ukončuje akvizíciu lotyšskej neživotnej poisťovne Baltikums AAS so sídlom v Rige. Zmluvu o nadobudnutí 100-percentného podielu v spoločnosti podpísala v júli tohto roka. Transakciu ukončili získaním úradných povolení. “Akvizíciou poisťovne Baltikums sa Vienna Insurance Group stáva jednou z piatich najväčších poisťovní na lotyšskom trhu,” uviedla skupina.

“Kúpa spoločnosti Baltikums AAS teraz otvára možnosť stavať na doterajších úspechoch našich tímov. Využijeme tak atraktívny trhový potenciál a ešte viac posilníme našu pozíciu,” uviedol ešte v júli generálny riaditeľ Vienna Insurance Group Peter Hagen.
VIG je v Lotyšsku zastúpená aj cez životnú poisťovňu
Pobaltské štáty s priemerným rastom poistného vo výške 30 % sa v uplynulých piatich rokoch pre koncern Vienna Insurance Group stali mimoriadne zaujímavým trhom. Vienna Insurance Group bude rozširovať činnosť v neživotnom poistení prostredníctvom spoločnosti Baltikums ako aj novozaloženej spoločnosti Compensa Non Life.

Baltikums je neživotná poisťovňa s 8-percentným podielom na lotyšskom trhu. V obchodnom roku 2014 dosiahla spoločnosť poistné vo výške viac ako 20 mil. eur. Obchod sa uskutočňuje prostredníctvom internej odbytovej siete a súčasne aj siete maklérov a sprostredkovateľov. Aktuálne zamestnáva Baltikums zhruba 250 zamestnancov v šiestich regionálnych centrách. Baltikums prevádzkuje pobočku v Litve, v Estónsku ponúka poistenie prostredníctvom maklérov.

Vienna Insurance Group je vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. Koncern tvorí približne 50 spoločností v 25 krajinách. Zároveň eviduje približne 23 tis. pracovníkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies