Vienna Insurance Group ukončuje kúpu lotyšskej Baltikums

27. októbra 2015 14:38
SITA, voFinanciach.sk
Vienna Insurance Group
Ilustračné foto VIG

Vienna Insurance Group podpísala zmluvu o nadobudnutí 100-percentného podielu v spoločnosti Baltikums ešte v júli.


Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe ukončuje akvizíciu lotyšskej neživotnej poisťovne Baltikums AAS so sídlom v Rige. Zmluvu o nadobudnutí 100-percentného podielu v spoločnosti podpísala v júli tohto roka. Transakciu ukončili získaním úradných povolení. “Akvizíciou poisťovne Baltikums sa Vienna Insurance Group stáva jednou z piatich najväčších poisťovní na lotyšskom trhu,” uviedla skupina.

“Kúpa spoločnosti Baltikums AAS teraz otvára možnosť stavať na doterajších úspechoch našich tímov. Využijeme tak atraktívny trhový potenciál a ešte viac posilníme našu pozíciu,” uviedol ešte v júli generálny riaditeľ Vienna Insurance Group Peter Hagen.

VIG je v Lotyšsku zastúpená aj cez životnú poisťovňu

Pobaltské štáty s priemerným rastom poistného vo výške 30 % sa v uplynulých piatich rokoch pre koncern Vienna Insurance Group stali mimoriadne zaujímavým trhom. Vienna Insurance Group bude rozširovať činnosť v neživotnom poistení prostredníctvom spoločnosti Baltikums ako aj novozaloženej spoločnosti Compensa Non Life.

Baltikums je neživotná poisťovňa s 8-percentným podielom na lotyšskom trhu. V obchodnom roku 2014 dosiahla spoločnosť poistné vo výške viac ako 20 mil. eur. Obchod sa uskutočňuje prostredníctvom internej odbytovej siete a súčasne aj siete maklérov a sprostredkovateľov. Aktuálne zamestnáva Baltikums zhruba 250 zamestnancov v šiestich regionálnych centrách. Baltikums prevádzkuje pobočku v Litve, v Estónsku ponúka poistenie prostredníctvom maklérov.

Vienna Insurance Group je vedúcim špecialistom na poistenie v Rakúsku ako aj v strednej a východnej Európe. Koncern tvorí približne 50 spoločností v 25 krajinách. Zároveň eviduje približne 23 tis. pracovníkov.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články