Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto_slavka miklosova.jpg
Generálna riaditeľka Komunálnej poisťovne Slávka Miklošová. Zdroj: Komunálna poisťovňa.
22. augusta 2018 10:43 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Do vedenia Komunálnej poisťovne nastúpila Slávka Miklošová

Vo funkcii nahradila Hermanna Frieda, ktorý bol generálnym riaditeľom od 1. apríla 2018.

Novou generálnou riaditeľkou Komunálnej poisťovne sa stala Slávka Miklošová. Ako ďalej informovala firma, Miklošovú vymenovala dozorná rada spoločnosti na svojom zasadnutí 21. augusta tohto roka. Vo funkcii nahradila Hermanna Frieda, ktorý bol generálnym riaditeľom od 1. apríla 2018. Ten pôvodne nastúpil do funkcie po Vladimírovi Bakešovi, ktorý sa stal generálnym riaditeľom poisťovne Kooperativa.

Dlhoročné skúsenosti v poisťovníctve

Slávka Miklošová profesionálnu kariéru v poisťovníctve so zameraním na ekonomiku a controlling začala v roku 1999. V oblasti controllingu pracovala aj po príchode do skupiny Vienna Insurance Group v roku 2007. V rokoch 2013 až 2016 riadila controllingové tímy v spoločnostiach Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. V roku 2016 bola menovaná za členku predstavenstva Komunálnej poisťovne.

“Vážim si rozhodnutie dozornej rady a som vďačná za príležitosť a dôveru, ktorú mi dala. Mojím cieľom bude pokračovať v posilňovaní značky Komunálna poisťovňa na slovenskom trhu, aby jej príbeh bol z roka na rok silnejší. Chceme budovať dlhodobé vzťahy s klientmi, komplexnú zákaznícku starostlivosť a byť voľbou číslo jeden pri poistení retailových klientov,“ uviedla Miklošová.

Aktuálne zloženie Predstavenstva spoločnosti Komunálna poisťovňa:

Slávka Miklošová, predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka
Zuzana Brožek Mihóková, členka predstavenstva
Milan Fleischhacker, člen predstavenstva
Blanka Hatalová, členka predstavenstva

O spoločnosti

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne, ktorá sa od apríla 2018 stala súčasťou poisťovne Kooperativa. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou – poisťovňou Kontinuita.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame