Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Mary Altaffer
18. novembra 2018 12:11 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Väčšina amerických akciových indexov v piatok posilnila

Trh smerom nahor posunulo zdraženie akcií firiem podnikajúcich v oblasti zdravotníckej starostlivosti a rast akcií energetických spoločností.

Volatilné obchodovanie na americkom akciovom trhu sa v piatok neskoro popoludní skončilo vlnou nákupov, ktorá viedla k tomu, že väčšina indexov uzavrela vyššie. Trh smerom nahor posunulo zdraženie akcií firiem podnikajúcich v oblasti zdravotníckej starostlivosti a rast akcií energetických spoločností. Burzu na chvíľu podporilo aj to, že americký prezident Donald Trump sa optimisticky vyjadril o možnosti, že USA a Čína dosiahnu dohodu o vyriešení svojho obchodného sporu. „Myslím si, že dohoda sa dosiahne,“ povedal Trump.

Index S&P 500 posilnil o 0,2 percenta a uzavrel na úrovni 2 736,27 bodu, priemyselný index Dow Jones stúpol o 0,5 percenta na 25 413,22 bodu, index menších spoločností Russell 2000 si prilepšil o 0,2 percenta na 1 527,53 bodu, ale technologický Nasdaq oslabil o 0,2 percenta na 7 247,87 bodu. V rámci firiem podnikajúcich v zdravotníctve si napríklad spoločnosť Universal Health Services pripísala 3,9 percenta. Nedarilo sa však veľkým maloobchodným firmám a mediálnym a telekomunikačným spoločnostiam. Reťazec obchodných domov Nordstrom klesol o 13,7 percenta po tom, ako zverejnil prognózu svojich celoročných výsledkov, ktorá bola sklamaním.

Hlavné európske akciové trhy v piatok uzavreli nižšie. Investori totiž boli naďalej opatrní v dôsledku napätia v obchodných vzťahoch a pre politické riziká súvisiace s odchodom Veľkej Británie z Európskej únie. Index nemeckej burzy DAX klesol o 0, 1 percenta, francúzsky akciový index CAC 40 oslabil o 0,2 percenta a britský index FTSE 100 si odpísal 0,3 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame