Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diamanty
ALO diamonds
16. novembra 2017 8:44 OstatnéZaujímavosti od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

V Ženeve vydražili diamant za viac ako 28 miliónov eur

Kameň bol vo svojej nespracovanej podobe 27. najväčším nájdeným bielym diamantom na svete.

Aukčná sieň Christie´s vydražila v Ženeve diamant, ktorý sa farbou a čistotou radí do skupiny najdokonalejších diamantov na svete. Záujemca za 163-karátový (32,6 gramov) kameň zasadený v náhrdelníku s menšími diamantmi a smaragdami zaplatil bez započítania poplatkov a daní v prepočte 28,7 milióna eur. Nikdy predtým sa v histórii nedražil tak veľký diamant tejto kvalitatívne najvyššej kategórie.

„Ceny diamantov s najvyšším hodnotením farby a čistoty o váhe 3 až 4 karátov vzrástli za uplynulých 10 rokov o 60 %. Vydražený diamant má ale výnimočných 163 karátov, čo znamená, že rast ceny bude oveľa rýchlejší,“ uvádza klenotník a majiteľ ALO diamonds Alojz Ryšavý.

Najväčší diamant nájdený v Angole

Kameň bol podľa aukčnej siene Christie´s vo svojej nespracovanej podobe (404,2 karátu) najväčším diamantom, ktorý bol kedy nájdený v africkej Angole a zároveň 27. najväčším nájdeným bielym diamantom na svete. Diamant, v surovom stave pomenovaný ako 4 de Fevereiro, má najvyššie možné hodnotenie ohľadom farby (D) aj čistoty (flawless – bezchybný). Zároveň patrí do raritnej skupiny IIa, do ktorej sa radia len 2 % nájdených diamantov. Kamene s týmto označením neobsahujú prímesi dusíka ani bóru.

Diamant bol objavený vo februári 2016. Na šesťmesačnom podrobnom skúmaní a brúsení v New Yorku spolupracovalo 10 odborníkov na čele s osemdesiatročným Benom Greenom, ktorý je podľa Christie´s považovaný za najlepšieho brúsiča diamantov na svete. Ako spôsob spracovania bol zvolený brus, ktorému sa hovorí emerald.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Adobestock_200677153 s.jpeg

Diamantové šperky zabezpečia aj ďalšie generácie. Ich hodnotu ale laik nepozná

13. novembra 2018 Investovanie, Spotrebiteľ

Existuje viacero spôsobov, ako do budúcnosti finančne zabezpečiť seba alebo svojich potomkov. Od rizikovejších investícií do akcií, po bezpečnejšie, avšak s nízkym zhodnotením, ako sú napríklad sporiace účty. Preto sa čoraz väčšej obľube tešia šperky s kvalitnými diamantmi, ktorých hodnota dlhodobo rastie. Aj zdanlivo malý kameň môže počas desaťročí priniesť … Čítať ďalej

Eppi_vofinanciach.sk_uvodni.jpg

5 dôvodov, prečo vidieť budúcnosť v investovaní do šperkov a diamantov

17. októbra 2018 Investovanie, Spotrebiteľ

S rastúcim ekonomickým vzdelaním, finančnou gramotnosťou, záujmom o zhodnotenie vlastných prostriedkov a dostupnosťou investícií aj pre obyčajných ľudí, nielen pre miliardárov, sa neustále rozširuje aj ponuka komodít, do ktorých sa dá vložiť peniaze a udržať, či zvýšiť ich hodnotu. Okrem obľúbeného obchodu s cennými papiermi, penzijnými fondmi, derivátmi a nehnuteľnosťami … Čítať ďalej

Odporúčame