Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP/Paulo Duarte
19. júna 2018 13:19 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

V nekonkurenčnej časti aukcie štát predal dlhopisy za 2 mil. eur

Celkovo tak v tohtotýždňových aukciách štátnych dlhopisov investori nakúpili slovenské cenné papiere za 136 mil. eur.

Štát napokon v tohtotýždňových aukciách štátnych dlhopisov predal cenné papiere za 136 mil. eur. Pondelňajšie predaje dlhopisov za 134 mil. eur totiž doplnil utorňajšou nekonkurenčnou časťou aukcie. V tej investori nakúpili cenné papiere za ďalšie 2 mil. eur. Informovala o tom Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

V nekonkurenčnej časti aukcie dlhopisov splatných v roku 2037 mali investori k dispozícii 13,2 mil. eur. Z toho napokon nakúpili cenné papiere za 2 mil. eur pri cene 104,7928 %. Celkovo sa tak z uvedenej emisie dlhopisov tento týždeň predalo 79 mil. eur, keďže v pondelňajšej konkurenčnej časti aukcie investori nakúpili dlhopisy za 77 mil. eur.

V pondelok Slovensko ešte predalo cenné papiere v konkurenčnej časti aukcie dlhopisov splatných v roku 2023 za 57 mil. eur. Celkový dopyt dosiahol 147 mil. eur. Nekonkurenčná časť aukcie nebola k dispozícii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame