Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf, Call centrum, telefonovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Armando Franca
14. mája 2018 18:35 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

V medzibankovom platobnom systéme SIPS nastali technické problémy

Informáciu o problémoch zverejnila Národná banka Slovenska, avšak bez ďalších detailov.

V medzibankovom platobnom systéme SIPS v pondelok 14. mája vznikli technické problémy. Informovala o tom Národná banka Slovenska s tým, že situáciu intenzívne rieši a o ďalších krokoch bude informovať. Neskôr v stanovisku doplnila, že medzibankový platobný systém SIPS je už funkčný a všetky tuzemské platby z pondelka boli spracované. „V prípade, že majú klienti nezrealizované transakcie, je potrebné, aby sa obrátili na svoju banku,“ uviedla centrálna banka.

Ako uviedla hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková, v pondelok ráno ich NBS informovala o problémoch so zúčtovaním medzibankových platieb. „Presné dopady na našich klientov aktuálne nie je možné špecifikovať, nakoľko chyba nie je na našej strane. Pokiaľ ide o vnútrobankové prevody, tie fungujú štandardne,“ povedala Cesnaková.

Aj VÚB banka registrovala problém pri medzibankových prevodoch. „Nemáme ale možnosť situáciu nijako ovplyvniť, nakoľko chyba nastala na strane NBS. Prevody z účtu VÚB na iný VÚB účet prebiehajú bez problémov,“ uviedla hovorkyňa VÚB banky Alena Walterová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame