Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bývanie, úvery
Ilustračné foto pixabay.com
3. júna 2015 18:04 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

V apríli banky poskytli na bývanie vyše 440 mil. eur

Priemerná úroková sadzba dosiahla podľa Fincentra nové dno 2,62 %.

Banky poskytli v apríli klientom úvery na bývanie za 440,2 mil. eur pri medziročnom poklese o 3,3 %. Ako ďalej informovala spoločnosť Fincentrum, tohtoročný apríl bol v úveroch na bývanie opäť rekordný. No nie pre objem poskytnutých úverov, ale pre priemernú úrokovú sadzbu. Tá dosiahla podľa Fincentra nové dno 2,62 %.

Trh s úvermi na bývanie narastá aj v tomto roku dvojciferným tempom. Za prvé štyri mesiace záujemcovia dostali od bánk už vyše 1,77 mld. eur, čo je o takmer 16 % viac ako vlani. „Hlavným motívom zostávajú výhodné úrokové sadzby, ktoré klienti využívajú najmä na refinancovanie starších a drahších úverov. Priestor na to stále je,“ skonštatoval senior analytik spoločnosti Fincentrum Peter Világi.

Dobrou správou pre klientov podľa neho je, že akciové ponuky bánk v máji neskončili. Naďalej je najnižšou úrokovou sadzbou na trhu 1,49 % a nie je problém podľa Világiho získať úver s úročením okolo 1,8 %. „Naďalej však platí, že sa to týka pôžičiek s financovaním do 90 percent hodnoty založenej nehnuteľnosti. Za úvery vo výške od 90 do 100 percent hodnoty zábezpeky si klienti priplatia,“ dodal analytik.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame