Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, dolár
pixabay.com/ilustračné foto
10. júla 2018 9:38 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Úvery amerických spotrebiteľov vzrástli najviac za 1,5 roka

Spotrebiteľské úvery v USA v máji celkovo stúpli o 24,5 mld. USD, išlo o najväčší mesačný rast od novembra 2016.

Objem úverov, ktoré si vzali americkí spotrebitelia, v máji vzrástol najrýchlejším tempom za 1,5 roka, pričom ho smerom nahor posunulo výrazné zväčšenie požičiavania si prostredníctvom kreditných kariet. Spotrebiteľské úvery celkovo stúpli o 24,5 mld. USD. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém (Fed). Išlo o najväčší mesačný rast od novembra 2016, kedy objem spotrebiteľských úverov v USA posilnil o 24,8 mld. USD.

Rástli aj úvery prostredníctvom kreditných kariet

Pôžičky v kategórii, ktorá zahŕňa úvery prostredníctvom kreditných kariet, v máji stúpli o 16,3 mld. USD. Celkový objem úverov amerických spotrebiteľov sa podľa sezónne upravených údajov zvýšil na 3,9 bil. USD. Údaje Fed-u o úveroch spotrebiteľov nezahŕňajú hypotekárne pôžičky ani nijaké iné úvery zabezpečené nehnuteľnosťami.

Americká ekonomika v prvom kvartáli medziročne posilnila iba o 2,2 percenta. Ekonómovia však prognózujú, že za druhý štvrťrok hospodárstvo USA vykáže výrazné oživenie rastu vzhľadom na správy o tom, že výdavky spotrebiteľov sa zvýšili.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies