Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čína, peniaze, bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com
18. októbra 2018 10:04 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

USA opäť neoznačili Čínu za menového manipulátora

Čína a ďalších päť krajín sú však terčom špeciálneho monitorovania, pretože podľa americkej vlády ich praktiky zhoršujú obchodný deficit USA.

Spojené štáty americké sa opäť rozhodli, že Čínu neoznačia za „menového manipulátora“. Oznámil to v stredu minister financií Steven Mnuchin. Čína a ďalších päť krajín sú však terčom špeciálneho monitorovania, pretože podľa americkej vlády ich praktiky zhoršujú obchodný deficit USA.

Politika Číny je naďalej zdrojom „osobitného znepokojenia“, uvádza sa v správe, ktorú ministerstvo zverejňuje každého polroka. Na zozname monitorovaných krajín sú aj Japonsko, Južná Kórea, India, Nemecko a Švajčiarsko, informuje ďalej portál bbc.com.

Nedostatok transparentnosti a nedávne oslabenie čínskeho jüanu predstavujú vážnu výzvu úsiliu o „vyrovnanejší obchod“, tvrdí ministerstvo, podľa ktorého sa ale nenašli dôkazy o priamych intervenciách Pekingu v prospech oslabenia kurzu meny. Prezident Donald Trump v minulosti opakovane obviňoval Čínu, že jüan umelo udržiava na nízkej úrovni, aby tak posilnila konkurencieschopnosť svojich exportérov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame