Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sporenie
Ilustračné foto pixabay.com
1. februára 2019 15:20 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Úročenie nových vkladov splatných na požiadanie vlani kleslo

Úroky vkladov s dohodnutou splatnosťou mierne stúpli, pri vkladoch s výpovednou lehotou to bol pokles.

Úročenie nových vkladov domácností v minulom roku bolo opäť nízke a v medziročnom porovnaní sa sadzby pohli len mierne. Ako ďalej vyplýva z údajov Národnej banky Slovenska, priemerná úroková sadzba z nových vkladov splatných na požiadanie sa vlani znížila o 0,01 percentuálneho bodu. Na konci vlaňajška tak dosiahla 0,03 %.

Úročenie vkladov s dohodnutou splatnosťou do jedného roka v minulom roku vzrástlo medziročne o 0,08 bodu na ročnú sadzbu 0,68 %. Úročenie od jedného do dvoch rokov sa zvýšilo o 0,19 percentuálneho bodu na 1,01 %. Vklady s dohodnutou splatnosťou nad dva roky vzrástli o 0,28 bodu na 1,39 %.

Ceny nových vkladov domácností s výpovednou lehotou klesli. Vklady s výpovednou lehotou do troch mesiacov sa znížili medziročne o 0,07 bodu na 0,22 %. Úročenie vkladov s výpovednou lehotou nad tri mesiace sa znížilo o 0,08 bodu na 0,21 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame