Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zmenáreň, peniaze, euro, bankovky
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa
8. júla 2018 13:35 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Úročenie nových vkladov domácností v máji zväčša klesalo

Vzrástlo len úročenie vkladov s dohodnutou splatnosťou od jedného do dvoch rokov a so splatnosťou nad dva roky.

Úročenie nových vkladov domácností v máji tohto roka zväčša medziročne klesalo. Ako ďalej vyplýva z údajov Národnej banky Slovenska, priemerná úroková sadzba z nových vkladov splatných na požiadanie sa v máji znížila o 0,01 percentuálneho bodu. Na konci piateho mesiaca tak dosiahla 0,03 %.

Úročenie vkladov s dohodnutou splatnosťou do jedného roka v máji kleslo medziročne o 0,04 bodu na ročnú sadzbu 0,61 %. Úročenie od jedného do dvoch rokov sa, naopak, zvýšilo o 0,03 percentuálneho bodu na 1,05 %. Vklady s dohodnutou splatnosťou nad dva roky vzrástli o 0,4 bodu na 1,53 %.

Ceny vkladov s výpovednou lehotou klesli. Vklady s výpovednou lehotou do troch mesiacov sa znížili medziročne o 0,08 bodu na 0,23 %. Úročenie vkladov s výpovednou lehotou nad tri mesiace sa znížilo o 0,12 bodu na 0,21 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame