Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peňaženka, peniaze,
Ilustračné foto. pixabay.com
10. marca 2019 12:04 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Úročenie bankových vkladov sa oproti vlaňajšku pohlo len mierne

Úročenie vkladov s dohodnutou splatnosťou do jedného roka v januári vzrástlo.

Úročenie nových vkladov domácností v úvode tohto roka bolo opäť nízke a v medziročnom porovnaní sa sadzby pohli len mierne. Ako ďalej vyplýva z údajov Národnej banky Slovenska, priemerná úroková sadzba z nových vkladov splatných na požiadanie sa v januári nezmenila. Ostala na priemernej ročnej sadzbe 0,03 %.

Úroky pri dlhších viazanostiach rástli

Úročenie vkladov s dohodnutou splatnosťou do jedného roka v januári vzrástlo medziročne o 0,36 bodu na ročnú sadzbu 0,92 %. Úročenie od jedného do dvoch rokov sa zvýšilo o 0,02 percentuálneho bodu na 1,01 %. Vklady s dohodnutou splatnosťou nad dva roky klesli o 0,35 bodu na 1,14 %.

Ceny nových vkladov domácností s výpovednou lehotou sa takmer nezmenili. Vklady s výpovednou lehotou do troch mesiacov sa znížili medziročne o 0,02 bodu na 0,22 %. Úročenie vkladov s výpovednou lehotou nad tri mesiace ostalo na 0,21 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame