Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Uniqa poisťovňa v prvom polroku zvýšila predpísané poistné o vyše 6 %

Uniqa
Ilustračné foto. Uniqa

Polročný zisk poisťovne pred zdanením medziročne vzrástol o 4,6 % na 4,1 mil. eur.

Uniqa poisťovňa evidovala na Slovensku v prvom polroku tohto roka predpísané poistné v sume 64,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní to znamenalo nárast o 6,5 %. Ako informovala spoločnosť, rast evidovala v predpísanom poistnom vo všetkých segmentoch, a to v poistení majetku, motorových vozidiel, a tiež poistení osôb. Zisk poisťovne pred zdanením pritom medziročne vzrástol o 4,6 % na 4,1 mil. eur.

V neživotnom poistení sa Uniqa poisťovni oproti prvému polroku vlaňajška navýšilo predpísané poistné o 7,6 %. Dominovalo najmä poistenie motorových vozidiel s rastom o 8,2 %. Poistenie domácností a nehnuteľností vykázalo nárast predpísaného poistného o 13,9 %. Dynamický vývoj Uniqa zaznamenala aj v cestovnom poistení, kde medziročne evidovala rast až o 58,2 %. V životnom poistení predpísané poistné vzrástlo o 3,7 %, pri bežne platenom poistení o 5,2 %.

Celková škodovosť v prvom polroku v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesla na úroveň 49 % oproti 63 % v minulom roku, kedy Uniqa poisťovňa zaznamenala väčšie škodové udalosti. Počet klientov Uniqa poisťovne k 30. júnu tohto roka presiahol 480 tisíc a počet poistných zmlúv sa blíži k hranici 700 tisíc kusov.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 19 európskych krajinách.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 24. augusta 2017 14:28Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...