Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uniqa
Ilustračné foto. Uniqa
24. augusta 2017 14:28 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Uniqa poisťovňa v prvom polroku zvýšila predpísané poistné o vyše 6 %

Polročný zisk poisťovne pred zdanením medziročne vzrástol o 4,6 % na 4,1 mil. eur.

Uniqa poisťovňa evidovala na Slovensku v prvom polroku tohto roka predpísané poistné v sume 64,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní to znamenalo nárast o 6,5 %. Ako informovala spoločnosť, rast evidovala v predpísanom poistnom vo všetkých segmentoch, a to v poistení majetku, motorových vozidiel, a tiež poistení osôb. Zisk poisťovne pred zdanením pritom medziročne vzrástol o 4,6 % na 4,1 mil. eur.

V neživotnom poistení sa Uniqa poisťovni oproti prvému polroku vlaňajška navýšilo predpísané poistné o 7,6 %. Dominovalo najmä poistenie motorových vozidiel s rastom o 8,2 %. Poistenie domácností a nehnuteľností vykázalo nárast predpísaného poistného o 13,9 %. Dynamický vývoj Uniqa zaznamenala aj v cestovnom poistení, kde medziročne evidovala rast až o 58,2 %. V životnom poistení predpísané poistné vzrástlo o 3,7 %, pri bežne platenom poistení o 5,2 %.

Celková škodovosť v prvom polroku v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesla na úroveň 49 % oproti 63 % v minulom roku, kedy Uniqa poisťovňa zaznamenala väčšie škodové udalosti. Počet klientov Uniqa poisťovne k 30. júnu tohto roka presiahol 480 tisíc a počet poistných zmlúv sa blíži k hranici 700 tisíc kusov.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 19 európskych krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies