Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uniqa
Uniqa
28. novembra 2018 14:10 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Uniqa poisťovňa ku koncu septembra s rastom poistného

Deväťmesačné hrubé predpísané poistné vzrástlo o 7 %.

Uniqa poisťovňa dosiahla za trištvrte roka hrubé predpísané poistné 103,3 mil. eur. Ako ďalej informovala spoločnosť, v medziročnom porovnaní je to nárast o 7 %. Z toho neživotné poistenie tvorilo 73,4 mil. eur pri náraste o 6,9 %. Predpis v životnom poistení dosiahol 29,9 mil. eur s rastom o 7,6 %. Zisk pred zdanením predstavoval 4,7 mil. eur.

Neživotné poistenie rástlo

V rámci neživotného poistenia dominovalo najmä majetkové poistenie bez motorových vozidiel s rastom o 9,8 %. Darilo sa aj poisteniu domácností a nehnuteľností, keď vďaka nárastu o 8,8 % prekročila Uniqa poisťovňa hranicu 170 tisíc poistených domov a domácností. Poistenie motorových vozidiel dosiahlo medziročný nárast o 4,6 %, a to aj napriek uskutočneným opatreniam na zvýšenie profitability v tomto poistnom segmente. Cestovné poistenie medziročne narástlo o 19,2 %.

Celková škodovosť stúpla na úroveň 63 % z 55 %. Dôvodom bola podľa vyjadrení spoločnosti väčšia poistná udalosť, ktorá súvisela s rozsiahlym požiarom. Počet klientov poisťovne ku koncu septembra dosiahol 502 732 a počet poistných zmlúv predstavoval 722 744.

O spoločnosti

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 18 európskych krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame