Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uniqa
Uniqa
11. septembra 2018 10:06 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Uniqa dosiahla v prvom polroku hrubé predpísané poistné 70 mil. eur

V medziročnom porovnaní sa hrubé predpísané poistné zvýšilo o 8,6 %.

Uniqa poisťovňa dosiahla v prvom polroku hrubé predpísané poistné na úrovni 70,1 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o 8,6 %. Neživotné poistenie z toho tvorilo 49,9 mil. eur pri náraste o 7,2 %. Predpis v životnom poistení dosiahol 20,2 mil. eur s medziročným rastom o 12,3 %. Zisk pred zdanením dosiahol v prvom polroku hodnotu 3,2 mil. eur. V prvom polroku minulého roka to bola suma 4,1 mil. eur.

Darilo sa v šetkým segmentom

V rámci neživotného poistenia dominovalo najmä majetkové poistenie bez motorových vozidiel s rastom o 10,2 %. Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti sa zvýšilo o 7,2 %, pričom spoločnosť poistila cez 170 tisíc domov a domácností. Poistenie motorových vozidiel dosiahlo oproti rovnakému obdobiu minulého roka nárast o 5,3 %. Cestovné poistenie narástlo o 22,2 %. V rámci životného poistenia bežne platené poistné sa zvýšilo o 7,8 %.

Celková škodovosť po prvom polroku v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka stúpla na úroveň 61 % oproti 49 % v minulom roku. Dôvodom bola podľa vyjadrení spoločnosti väčšia poistná udalosť, ktorá súvisela s rozsiahlym požiarom. Počet klientov poisťovne ku koncu júna presiahol 500 tisíc a počet poistných zmlúv je viac ako 722 tisíc.

Uniqa poisťovňa opäť potvrdila svoju dobrú kondíciu a v prvom polroku 2018 si podľa predbežných výsledkov opäť posilnila svoju pozíciu. Rástla rýchlejšie ako poistný trh a svoj podiel v predpísanom poistnom si zvýšila na 5,42 %.

O spoločnosti

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 18 európskych krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame