Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Union
Centrála Unionu, Zdroj: Union
12. apríla 2019 13:56 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Union poisťovňa v minulom roku zlepšila svoje hospodárenie

Kým v roku 2017 vykázala stratu niečo cez 1 mil. eur, tak v roku 2018 to bol hrubý zisk 47 tis. eur.

Union poisťovňa sa v minulom roku v rámci hospodárenia dostala do plusu. Kým v roku 2017 vykázala stratu niečo cez 1 mil. eur, tak v roku 2018 to bol hrubý zisk 47 tis. eur. Významným úspechom vlaňajška bolo podľa vyjadrení firmy podstatné zlepšenie škodovosti v poistení motorových vozidiel, pri súčasnom udržaní tempa medziročného rastu predpisu poistného v tejto kategórii poistenia. To sa v konečnom dôsledku pozitívne odrazilo aj na hospodárskom výsledku poisťovne. Ten bol nad očakávaniami a plánom. Avšak pre daň z príjmu v konečnom dôsledku poisťovňa vykázala čistú stratu 142 tis. eur.

Poistné rástlo

Spoločnosť dosiahla vlani predpis poistného 57,46 mil. eur a v medziročnom porovnaní ho zvýšila o 8,2 %. Neživotné poistenie z toho stúplo o 11,1 % na 48 mil. eur. Najvyšší rast bol v rámci neživotného poistenia opäť v poistení motorových vozidiel, a to o 1,8 mil. eur. Významný rast bol aj v poistení majetku a v cestovnom poistení. Prakticky ale medziročne rástli všetky produktové kategórie. Životné poistenie mierne kleslo o 4,8 % na 9,4 mil. eur.

V poistení motorových vozidiel popri kontinuálnom ozdravovaní kmeňa, hlavne vo flotilovom poistení, dosiahla poisťovňa Union nárast, či už v segmente povinného zmluvného poistenia pri raste o 10 %, ako aj v segmente havarijného poistenia, kde bol nárast o 15 %. Dôsledným prehodnocovaním vysoko škodových klientov sa poisťovni podľa jej vyjadrení podarilo výrazne znížiť ukazovateľ škodovosti v danom segmente.

Z pohľadu distribučných kanálov poisťovňa zaznamenala najvyšší medziročný rast u samostatných finančných agentov, teda cez maklérov. Dvojciferný medziročný rast dosiahol aj priamy predaj a pobočka poisťovne v ČR. Aj tu sa dá konštatovať, že pozitívny medziročný rast predpisu poistného dosiahli všetky distribučné kanály.

O spoločnosti

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame