Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Union
Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič
27. novembra 2017 10:30 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Union poisťovňa skončila ku koncu júna v červených číslach

Ku koncu júna vykázala spoločnosť stratu 39 tis. eur, rok predtým to bolo mínusových 1,19 mil. eur.

Union poisťovňa vykázala za prvý polrok 2017 stratu vo výške 39 tis. eur. V rámci hospodárenia pred zdanením dosiahla ešte zisk 43 tis. eur. V prvých šiestich mesiacoch minulého roka spoločnosť vykázala stratu po zdanení na úrovni 1,19 mil. eur. Medzi hlavné udalosti tohto roka firma zaradila vyššie poistné udalosti v poistení majetku.

Ako firma informovala v polročnej finančnej správe, celkové hrubé predpísané poistné v prvých šiestich mesiacoch tohto roka dosiahlo 26,8 mil. eur a medziročne vzrástlo o 8,3 %. V neživotnom poistení to bol nárast o 14,3 % na 21,9 mil. eur, najmä vďaka vyššiemu objemu v poistení motorových vozidiel a aktívnom zaistení. V životnom poistení hrubé predpísané poistné dosiahlo hodnotu 4,9 mil. eur pri poklese o 12,2 %. Pod zníženie sa podpísala najmä stratégia spoločnosti obmedziť ponuku investičných produktov.

Firma chce posilniť rast

Poisťovňa Union chce v najbližších rokoch výraznejšie posilniť rast v jednotlivých strategických druhoch a segmentoch poistenia. Ako kľúčové oblasti naďalej firma vníma on-line poistenie a digitalizáciu predajných a administratívnych procesov.

Budovanie poistenia motorových vozidiel je dlhodobou ambíciou spoločnosti, pričom význam tohto druhu poistenia v celkovom portfóliu podľa vyjadrení firmy narastá. Aj v ďalšom období chce pokračovať v sústredení sa na kontrolovaný rast a čo najskôr dosiahnuť požadovanú veľkosť portfólia, vylepšiť kondíciu existujúceho portfólia a priaznivé rozloženie rizík.

V rámci životného poistenia sa spoločnosť zameria na predaj transparentných produktov a produktov s tradičnou poistnou zložkou – poistením rizika. Zároveň bude poisťovňa minimalizovať ponuku investičných produktov.

O spoločnosti

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka širokú škálu produktov životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame