Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Union
Centrála Unionu, Zdroj: Union
19. septembra 2018 11:28 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Union poisťovňa dosiahla za polrok zisk 367 tis. eur

Medzi hlavné udalosti roku 2018 spoločnosť zaradila vyššie poistné udalosti.

Union poisťovňa dosiahla v prvom polroku zisk po zdanení na úrovni 367 tis. eur. V rovnakom období vlaňajška vykázala pritom stratu 39 tis. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou na jej internetovej stránke, medzi hlavné udalosti roku 2018 spoločnosť zaradila vyššie poistné udalosti nad 100 tis. eur, a to v poistení motorových vozidiel, v poistení zodpovednosti, v individuálnom zdravotnom poistení, v aktívnom zaistení a v poistení majetku.

Poistné stúplo

Hrubé predpísané poistné dosiahlo v prvých šiestich mesiacoch 29 mil. eur pri medziročnom náraste o 8,1 %. V neživotnom poistení zaznamenala Union poisťovňa nárast hrubého predpísaného poistného o 10,2 % oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Hrubé predpísané poistné tak dosiahlo sumu 24,1 mil. eur. Podarilo sa jej to podľa jej vyjadrení najmä vďaka vyššiemu objemu v poistení motorových vozidiel a majetku.

V životnom poistení hrubé predpísané poistné dosiahlo v prvom polroku hodnotu 4,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje zníženie o 1,2 %. Pokles je spôsobený podľa vyjadrení firmy najmä stratégiou spoločnosti obmedziť ponuku investičných produktov.

Poisťovňa chce posilniť rast

Poisťovňa Union chce v najbližších rokoch výraznejšie posilniť rast v jednotlivých strategických druhoch a segmentoch poistenia. Pri tomto snažení chce ako centrálny bod zachovať spokojnosť klientov. Ako kľúčové oblasti naďalej vníma online poistenie a digitalizáciu predajných a administratívnych procesov.

Toto smerovanie podporuje aj nové organizačné usporiadanie útvarov správy poistenia a likvidácie poistných udalostí, ktoré sú od decembra 2017 zodpovedné vo svojej procesnej oblasti za celé životné a neživotné portfólio.

Vlani strata

V minulom roku vykázala Union poisťovňa stratu 1,02 mil. eur. Rok predtým bola v strate 894 tis. eur. Ako ďalej uviedla firma vo výročnej správe, hrubé predpísané poistné vlani medziročne vzrástlo o 7,9 % na 53,1 mil. eur. Pozitívny výsledok v cestovnom poistení a poistení zodpovednosti však podľa vyjadrení spoločnosti nestačil na negatívny výsledok v poistení motorových vozidiel, predovšetkým v segmente flotilového poistenia.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka širokú škálu produktov životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame