Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Bratislava
Ilustračné foto UniCredit
9. februára 2016 15:29 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Banka UniCredit vykázala za minulý rok čistý zisk 1,7 mld. eur

V roku 2014 najväčšia talianska banka podľa aktív vykázala čistý zisk 2 mld. eur.

Talianska banka UniCredit dosiahla v štvrtom kvartáli čistý zisk 153 mil. eur. Výsledok zverejnený v utorok prekvapil analytikov, ktorí očakávali, že jednorazové položky stiahnu spoločnosť do straty. Najväčšia talianska banka podľa aktív čelila v posledných troch mesiacoch vlaňajška nákladom na reštrukturalizáciu v sume 214 mil. eur a odpisom vo výške 300 mil. eur po predaji ukrajinskej divízie. Za celý minulý rok banka vykázala čistý zisk 1,7 mld. eur po zisku 2 mld. eur v roku 2014. 

Budú sa rušiť pracovné miesta
UniCredit v novembri zverejnila plán znižovania nákladov, ktorý počíta s rušením 18 tis. pracovných miest a reštrukturalizáciou aktivít v Rakúsku a Taliansku. Banke sa však nedarí rozptýliť obavy, že svoju finančnú situáciu bude musieť riešiť navyšovaním kapitálu. Talianske banky ťaží vysoká miera nesplácaných úverov, čo vedie k výpredajom ich akcií. Akcie UniCredit od začiatku roka stratili takmer 40 % hodnoty.  

Pôsobí aj na Slovensku
Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.  

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies