Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

UniCredit v ČR a na Slovensku zvýšil kvartálny zisk

UniCredit Bratislava
Ilustračné foto UniCredit

Konsolidovaný hrubý zisk UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia sa v prvom štvrťroku tohto roka medziročne zvýšil o takmer 58 % na 1,677 mld. CZK.

Zisk skupiny UniCredit v Českej republike a na Slovensku sa v prvom štvrťroku tohto roka zvýšil. Konsolidovaný hospodársky výsledok UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia pred zdanením totiž medziročne stúpol o takmer 58 % na 1,677 mld. CZK. Do konsolidovaného celku sú pritom zahrnuté výsledky spoločností UniCredit Bank a UniCredit Leasing v Českej republike a na Slovensku, ako aj výsledky faktoringovej spoločnosti Transfinance v Českej republike.

Čistý výnos z úrokov UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia sa pritom zvýšil o vyše 7 % na 2,565 mld. CZK a čisté výnosy z poplatkov a provízií medziročne narástli o 13,5 % na 941 mil. CZK. Výsledok obchodovania na finančných trhoch sa zvýšil o 86 % na 733 mil. CZK. Úroveň všeobecných prevádzkových nákladov skupiny narástla o 4 % na 1,796 mld. CZK. Medziročne naopak klesli náklady na úverové riziko o tretinu na 346 mil. CZK.

V retailovom bankovníctve bolo v rámci skupiny UniCredit v Českej republike a na Slovensku naďalej posilňované spotrebiteľské financovanie, keď hypotekárne úvery medziročne narástli o 14,7 % a spotrebiteľské úvery o 11,2 %. „Vo firemnom segmente nastal medziročný dvojciferný percentuálny nárast poskytnutého úverovania v prípade veľkých firemných klientov, ako aj v prípade malých a stredných podnikov,“ informuje spoločnosť. Vklady v oblasti privátneho bankovníctva v rámci skupiny posilnili o vyše 22 %.

V rámci lízingových firiem skupiny narástla financovaná hodnota vozidiel za prvý kvartál 2015 medziročne o 31 %. Najvýraznejší medziročný nárast zaznamenali komodity strojov a zariadení, ktorých financovaná hodnota stúpla o 57 %. Ku koncu marca tohto roka pritom dosiahli celkové aktíva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia takmer 537 mld. CZK, čo znamenalo ich medziročné posilnenie o 7,5 %. Vlastné imanie banky narástlo v porovnaní s prvým štvrťrokom 2014 o 12,7 % na 60,671 mld. CZK.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 13. mája 2015 11:11Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...