Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Bratislava
Ilustračné foto UniCredit
13. mája 2015 11:11 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

UniCredit v ČR a na Slovensku zvýšil kvartálny zisk

Konsolidovaný hrubý zisk UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia sa v prvom štvrťroku tohto roka medziročne zvýšil o takmer 58 % na 1,677 mld. CZK.

Zisk skupiny UniCredit v Českej republike a na Slovensku sa v prvom štvrťroku tohto roka zvýšil. Konsolidovaný hospodársky výsledok UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia pred zdanením totiž medziročne stúpol o takmer 58 % na 1,677 mld. CZK. Do konsolidovaného celku sú pritom zahrnuté výsledky spoločností UniCredit Bank a UniCredit Leasing v Českej republike a na Slovensku, ako aj výsledky faktoringovej spoločnosti Transfinance v Českej republike.

Čistý výnos z úrokov UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia sa pritom zvýšil o vyše 7 % na 2,565 mld. CZK a čisté výnosy z poplatkov a provízií medziročne narástli o 13,5 % na 941 mil. CZK. Výsledok obchodovania na finančných trhoch sa zvýšil o 86 % na 733 mil. CZK. Úroveň všeobecných prevádzkových nákladov skupiny narástla o 4 % na 1,796 mld. CZK. Medziročne naopak klesli náklady na úverové riziko o tretinu na 346 mil. CZK.

V retailovom bankovníctve bolo v rámci skupiny UniCredit v Českej republike a na Slovensku naďalej posilňované spotrebiteľské financovanie, keď hypotekárne úvery medziročne narástli o 14,7 % a spotrebiteľské úvery o 11,2 %. „Vo firemnom segmente nastal medziročný dvojciferný percentuálny nárast poskytnutého úverovania v prípade veľkých firemných klientov, ako aj v prípade malých a stredných podnikov,“ informuje spoločnosť. Vklady v oblasti privátneho bankovníctva v rámci skupiny posilnili o vyše 22 %.

V rámci lízingových firiem skupiny narástla financovaná hodnota vozidiel za prvý kvartál 2015 medziročne o 31 %. Najvýraznejší medziročný nárast zaznamenali komodity strojov a zariadení, ktorých financovaná hodnota stúpla o 57 %. Ku koncu marca tohto roka pritom dosiahli celkové aktíva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia takmer 537 mld. CZK, čo znamenalo ich medziročné posilnenie o 7,5 %. Vlastné imanie banky narástlo v porovnaní s prvým štvrťrokom 2014 o 12,7 % na 60,671 mld. CZK.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies