Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Bratislava
Ilustračné foto UniCredit
20. októbra 2015 8:32 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

UniCredit údajne zvažuje predaj časti aktív v Rakúsku

Malo by ísť o predaj retailového portfólia a portfólia malých a stredných spoločností v rakúskej divízii Bank Austria.

Spoločnosť UniCredit zvažuje predaj retailového portfólia a portfólia malých a stredných spoločností vo svojej rakúskej divízii Bank Austria. V pondelok to uviedla agentúra Reuters, pričom sa odvolala na zdroje oboznámené so situáciou. „Je to jedna z možností, ktorá je na stole,“ uviedol zdroj.

Rakúske noviny Der Standard s odvolaním sa na zdroje zo spoločnosti UniCredit uviedli, že talianska banka je v pokročilom štádiu rokovaní s americkým investorom Cerberus Capital Management. Ide o vlastníka rakúskej banky Bawag PSK. Druhý zdroj potvrdil, že sa uskutočňujú rokovania s bankou Bawag. Banka UniCredit by mohla chcieť z predaja získať okolo 800 mil. eur, dohoda však ešte nie je definitívna. Podľa jedného zo zdrojov sa názory oboch spoločností rozchádzajú práve na cene.

Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies