UniCredit predáva divíziu Pioneer Investments, cena dosahuje takmer 4 mld. eur

12. decembra 2016 13:53
SITA
UniCredit v Taliansku
Ilustračné foto. UniCredit

Najväčšia talianska banka sa snaží posilniť svoju kapitálovú základňu.

Talianska banka UniCredit sa dohodla na predaji svojej divízie správy majetku Pioneer Investments za 3,8 mld. eur. Novým majiteľom bude investičný fond Amundi so sídlom v Paríži. Najväčšia talianska banka o tom informovala v pondelok. Podľa vyjadrenia spoločnosti transakcia v čistom vyjadrení zlepší jej kapitálovú pozíciu o 2,2 mld. eur. Podrobnejší plán reštrukturalizácie má UniCredit zverejniť v utorok.

Problémy bankám robia nesplácané úvery

Minulý mesiac banka informovala, že plánuje navýšiť kapitál o 10 až 13 mld. eur. Spoločnosť tým chce posilniť svoju kapitálovú základňu po tom, čo sa v najnovších európskych stresových testoch umiestnila na šiestom najhoršom mieste spomedzi 51 hodnotených inštitúcií. Účtovné bilancie talianskych bánk zaťažujú nesplácané úvery v celkovej výške zhruba 360 mld. eur. 

Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články