Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Bratislava
Ilustračné foto UniCredit
10. decembra 2015 14:43 BankyAktuality od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

UniCredit podpísala dohodu s londýnskou burzou s cieľom podporiť malé a stredné podniky

Prostredníctvom nového programu ELITE chcú ponúknuť európskym firmám podporu urýchlenia ich rastu.

Banka UniCredit podpísala dohodu so skupinou londýnskej burzy (London Stock Exchange Group), vďaka ktorej sa stáva partnerom burzy. Cieľom partnerstva je podpora malých a stredných podnikov (MSP) v regióne strednej a východnej Európy z radov klientskeho portfólia banky. Prostredníctvom nového programu ELITE ponúkne európskym firmám podporu urýchlenia ich rastu.

Cieľom je podporiť rast malých a stredných firiem
Ako ďalej informuje banka, týmto partnerstvom vzniká nová platforma ELITE UniCredit CEE Lounge, ktorá poskytne MSP komplexné služby pre ich organizačný a manažérsky rozvoj s cieľom podporiť ich rast. Program Londýnskej Burzy ELITE, poskytuje školenia a kurzy pre manažérov podporované poprednými európskymi školami, odborníkmi a podnikateľmi. Ide tak o pracovný priestor so školským modelom podpory a priamym kontaktom na európsku finančnú a poradenskú komunitu.

Firmy aj zo Slovenska
Prvých 14 firiem, ktoré sa programu UniCredit CEE Lounge zúčastnia, bude vo štvrtok oznámených v centrále londýnskej burzy. „Boli vybrané zo siete v celej strednej a východnej Európe, konkrétne z krajín Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko,“ informuje banka.
„Sme veľmi radi, že spolu so skupinou londýnskej burzy môžeme pomôcť rýchlo rastúcim malým a stredným podnikom v regióne strednej a východnej Európy získať prístup k celej škále vzdelávacích a školiacich služieb, ktoré im pomôžu pripraviť sa na ďalšiu etapu ich rozvoja. Platforma ELITE UniCredit CEE Lounge je navrhnutá na prípravu spoločností, ktoré môžu v budúcnosti preraziť, včasným poskytovaním informácií potrebných pre ich správne investičné rozhodnutia. Skupina UniCredit pevne verí v potenciál výnimočných MSP z regiónu strednej a východnej Európy. Podporou ich rastu chceme posilniť svoju pozíciu dôveryhodného partnera podnikov poskytovaním inovatívnych služieb, ktoré im umožnia rýchly rozvoj. Platforma ELITE UniCredit CEE Lounge je jasným krokom týmto smerom,“ uviedol Carlo Vivaldi, riaditeľ divízie pre strednú a východnú Európu a zástupca generálneho riaditeľa UniCredit Bank Austria.

Podporu už získalo viac ako 320 spoločností
Program ELITE od svojho spustenia v roku 2012 poskytol podporu viac než 320 spoločnostiam z celej Európy a v súčasnosti má v rámci svojej rastúcej komunity 150 poradcov a 90 investorov. Vytvorením ELITE UniCredit CEE Lounge chce UniCredit svojim klientom uľahčiť prístup k znalostiam a činnostiam v oblasti riadenia financií, pomôcť s kľúčovými strategickými rozhodnutiami a podporovať ich v ich rastovej ceste.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies