Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Federico Ghizzoni
Generálny riaditeľ UniCredit Bank Federico Ghizzoni SITA/AP Photo/Luca Bruno
18. januára 2016 8:24 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

UniCredit neplánuje po predaji ukrajinskej divízie ďalší predaj aktív

Spoločnosť v tomto roku odsúhlasila predaj svojej ukrajinskej divízie spoločnosti ABH Holdings.

Spoločnosť UniCredit neplánuje predaj ďalších aktív. V nedeľu to uviedol šéf banky Federico Ghizzoni. Spoločnosť v tomto roku odsúhlasila predaj svojej ukrajinskej divízie spoločnosti ABH Holdings. Podľa Ghizzoniho ide predaj tejto divízie dobre a chýba už iba odpoveď od regulačných úradov. Po predaji týchto aktív nie sú podľa šéfa banky „predpokladané žiadne ďalšie predaje“.

Zmeny avizovala banka už koncom vlaňajška
Banka UniCredit v novembri avizovala, že plánuje zrušiť približne 18 tis. pracovných pozícií, predávať aktíva v snahe podporiť svoju finančnú situáciu a nežiadať o finančné prostriedky akcionárov. V prvej polovici januára spoločnosť dosiahla záväznú dohodu o predaji svojej ukrajinskej divízie luxemburskej skupine ABH Holdings. Banka získa výmenou za to minoritný podiel v ABHH vo výške 9,9 %.

Banka pôsobí aj u nás
Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies