Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

UniCredit chce znížiť náklady nemeckej divízie Hypovereinsbank

UniCredit Praha2
Ilustračné foto. UniCredit

Šéf spoločnosti Unicredit Federico Ghizzoni to uviedol pre nemecký denník Handelsblatt, zároveň povedal, že spoločnosť nemá v úmysle divíziu predávať.

Najväčšia talianska banka UniCredit plánuje presťahovať niektoré činnosti nemeckej divízie Hypovereinsbank do Milána, aby znížila náklady. Generálny riaditeľ spoločnosti UniCredit Federico Ghizzoni to uviedol pre nemecký denník Handelsblatt. „Existuje viacero možností ako zoštíhliť banku a centralizovať niektoré úlohy, ktoré sa netýkajú zákazníkov, na skupinovej úrovni,“ povedal Ghizzoni. Detaily reštrukturalizačného plánu chce prezentovať ku koncu roku. Ghizzoni zároveň uviedol, že spoločnosť nemá v úmysle divíziu predávať, prípadne obchodovať s jej akciami na burze. „Bola by to chyba. HVB je silná banka v najsilnejšej ekonomike v Európe. Nebolo by logické opustiť tento trh,“ povedal.

Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. septembra 2015 8:57Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...