Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Praha2
Ilustračné foto. UniCredit
15. mája 2015 9:57 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

UniCredit chce uchrániť svoje aktíva na Ukrajine

Uviedol to riaditeľ divízie pre strednú a východnú Európu skupiny UniCredit Carlo Vivaldi. Jeho vyjadrenia naznačili, že pokusy o predaj aktív na Ukrajine ochabujú.

Talianska banka UniCredit si chce „uchrániť“ svoje podnikanie na Ukrajine, a to aj napriek napätiu v krajine. Vo štvrtok to uviedol riaditeľ divízie pre strednú a východnú Európu skupiny UniCredit Carlo Vivaldi. Jeho vyjadrenia naznačili, že pokusy o predaj aktív na Ukrajine ochabujú. Ešte pred dvoma týždňami Vivaldi uviedol, že rokovania o predaji ukrajinských aktív pokračujú, sú však náročné. Ukrajina bola v minulom roku v rámci regiónu strednej a východnej Európy jedinou stratovou krajinou pre UniCredit a očakáva sa, že stratu vykáže aj v tomto roku.

Vivaldi ďalej uviedol, že banka hľadá možnosti akvizícií v Poľsku, Českej republike a v Turecku, podľa jeho slov je však nedostatok dostupných príležitostí. „Potrebujeme mať možnosť a v tejto chvíli nie je môj stôl práve zaplnený zoznamami,“ povedal.

Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s., pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies