Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Federico Ghizzoni
Generálny riaditeľ UniCredit Bank Federico Ghizzoni SITA/AP Photo/Luca Bruno
10. decembra 2015 10:34 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

UniCredit chce predať ukrajinskú divíziu začiatkom roka 2016

Generálny riaditeľ banky Federico Ghizzoni potvrdil, že o predaji spoločnosti Ukrsotsbank UniCredit exkluzívne rokuje s ruskou skupinou Alfa Group.

Talianska banka UniCredit plánuje dokončiť predaj svojej ukrajinskej divízie začiatkom budúceho roka. Uviedol to vo štvrtok generálny riaditeľ spoločnosti Federico Ghizzoni. Rozhovory o predaji banky Ukrsotsbank spoločnosti ABH Holdings, ktorá je členom skupiny Alfa Group, začal UniCredit v auguste. „Potvrdzujem exkluzívne rokovania s Alfa Group… Dúfame, že transakciu dokončíme začiatkom budúceho roka,“ povedal Ghizzoni.

V hre môže byť aj navyšenie kapitálu
V prípade, že podmienky na predaj budú nepriaznivé, podľa Ghizzoniho v roku 2016 prichádza do úvahy navýšenie kapitálu ukrajinskej dcéry. Najväčšia talianska banka podľa aktív zvažovala predaj spoločnosti Ukrsotsbank dlhodobo, plány však blokovala kríza na Ukrajine. V prípade ruskej divízie označil Ghizzoni jej výsledky za uspokojivé a dodal, že UniCredit sa neplánuje stiahnuť z tamojšieho trhu.
Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies