Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Praha2
Ilustračné foto. UniCredit
8. augusta 2018 15:10 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

UniCredit Bank v Českej republike a na Slovensku v prvom polroku zvýšila zisk

Hrubý zisk UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia dosiahol za prvých šesť mesiacov tohto roka 208 mil. eur.

Banka UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia dosiahla v prvom polroku tohto roka hrubý zisk 208 mil. eur. V medziročnom porovnaní to znamenalo zvýšenie zisku o 6,2 %. Konsolidovaný čistý zisk, ktorý okrem samotnej banky zahŕňa aj výsledky UniCredit Leasingu v oboch krajinách, medziročne vzrástol o 6,9 % na 168 mil. eur. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila materská UniCredit Bank.

Prevádzkový zisk stúpol o takmer 14 %

Prevádzkový zisk UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia dosiahol za prvých šesť mesiacov tohto roka 255 mil. eur pri medziročnom náraste o 13,9 %. Prevádzkové príjmy banky predstavovali v prvom polroku 391 mil. eur a oproti rovnakému obdobiu vlaňajška stúpli o 11,1 %. Väčšinu tvorili čisté úrokové výnosy v sume 263 mil. eur. Príjmy z poplatkov a provízií dosiahli 75 mil. eur a čistý príjem z obchodovania predstavoval 50 mil. eur.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia ku koncu júna tohto roka evidovala vklady klientov v objeme 13,957 mld. eur. Ich objem tak medziročne stúpol o 2 %. Úvery zase oproti stavu ku koncu júna minulého roka vzrástli o 3 % na 15,351 mld. eur.

Na Slovensku pôsobí banka ako UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky, ktorá vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame