Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze
Ilustračné foto pixabay.com
1. októbra 2015 8:41 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Ukrajina očakáva do konca roku úver od Svetovej banky

Úver bude mať hodnotu 520 mil. USD a Svetová banka ho poskytne vďaka pomoci Európskej investičnej banky.

Ukrajina očakáva, že s pomocou Európskej investičnej banky (EIB) získa od Svetovej banky do konca roka úver v hodnote 520 mil. USD. Uviedol to tajomník ukrajinského ministerstva financií Artem Ševalev. Podľa jeho slov sa na detailoch dohody stále pracuje, EIB však celému procesu dopomôže tým, že na seba prevezme niektoré riziká. „V podstate prevezme na seba na Ukrajine riziká Svetovej banky v objeme 520 mil. USD, čo vytvorí Svetovej banke manévrovací priestor v hodnote 520 mil. USD,“ vyhlásil.

Tieto plány sa objavili po tom, čo Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) potvrdila úver pre spoločnosť Naftogaz na kúpu plynu počas blížiacej sa zimy. Ševalev povedal, že predstavenstvo EBOR tento úver jednohlasne schválilo, vrátane Ruska. V súvislosti s reštrukturalizáciou dlhu podľa jeho slov nenastali žiadne zmeny vzhľadom na to, že Rusko odmieta odpísať dlh Ukrajiny v hodnote približne 3 mld. USD. Ševalev dodal, že ponuka reštrukturalizácia dlhu je otvorená pre všetkých, aj pre Rusko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies