Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Údaje o bankových účtoch sa budú vymieňať so zahraničím

RBI obchodovanie Raiffeisen
Ilustračné foto RBI

Poslanci totiž v utorok schválili návrh zákona o automatickej výmene informácií o finančných účtoch na účely správy daní z dielne ministerstva financií.

Údaje o finančných účtoch zahraničných osôb na Slovensku sa budú automaticky odosielať partnerom v zahraničí. Poslanci totiž v utorok schválili návrh zákona o automatickej výmene informácií o finančných účtoch na účely správy daní z dielne ministerstva financií. Týmto zákonom sa okrem implementácie novej bruselskej smernice napĺňa dohoda FATCA so Spojenými štátmi americkými a taktiež multilaterálna dohoda MCAA, ku ktorej Slovensko pristúpilo koncom minulého roka na zasadnutí Globálneho fóra OECD pre transparentnosť a výmenu informácií pre daňové účely.

V praxi bude podľa ministerstva financií prijatie zákona znamenať na základe automatickej výmeny poskytovanie informácií o finančných účtoch daňových rezidentov členských štátov Európskej únie, zmluvných štátov a špecifikovaných amerických osôb vedených finančnými inštitúciami na Slovensku. Zároveň zabezpečí prijímanie obdobných informácií zo strany členských štátov Európskej únie, zmluvných štátov a zo Spojených štátov amerických. Účinnosť zákona je od 1. januára 2016.

„Zákon nie je adresovaný širokej verejnosti. Je adresovaný najmä finančným inštitúciám v Slovenskej republike, ktoré predstavujú odbornú informovanú verejnosť,“ konštatuje v materiáli rezort financií. Predmetom výmeny informácií budú pritom informácie o finančných účtoch iných členských krajín únie a ďalších štátoch podľa uzavretých dohôd, ktoré majú účty vo finančných inštitúciách sídliacich v Slovenskej republike. „Zasielanie informácií sa nebude týkať rezidentov Slovenskej republiky, ktorí majú účty na území Slovenskej republiky,“ dodáva ministerstvo.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 10. novembra 2015 17:30Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...