Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Turecko, líra
Ilustračné foto. pixabay.com
16. augusta 2018 19:31 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Turecký minister financií vylúčil obmedzenie peňažných tokov

Podľa ministra Berata Albayraka sú turecké banky „zdravé a silné“ a implementácia štrukturálnych reforiem a udržiavanie prísnej menovej politiky zostáva prioritou.

Turecký minister financií Berat Albayrak prisľúbil riešenie ekonomických problémov krajiny, ktoré viedli ku kríze tureckej meny. Počas štvrtkového konferenčného hovoru sa minister podľa súkromnej tureckej televíznej stanice NTV snažil upokojiť zahraničných investorov a vyhlásil, že ekonomika krajiny sa z turbulencií vynorí silnejšia. Podľa Albayraka sú turecké banky „zdravé a silné“ a implementácia štrukturálnych reforiem a udržiavanie prísnej menovej politiky s cieľom bojovať proti inflácii zostáva prioritou. Minister podľa NTV vylúčil akýkoľvek krok smerom k obmedzeniu peňažných tokov.

Investorov znepokojuje nesúhlas tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana s tým, aby centrálna banka krajiny zvýšila úrokové sadzby v záujme podpory národnej meny. Podľa expertov by pritom centrálna banka mala úroky zvýšiť. Minister financií Albayrak však počas konferenčného hovoru nenaznačil, či v Turecku bude zaručená nezávislosť centrálnej banky ani to, či bude povolený rast úrokových sadzieb.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame