Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Donald Trump
SITA/AP Photo/Susan Walsh Prezident USA Donald Trump.
22. júla 2018 11:58 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Trump sa podľa ministra financií Mnuchina nesnažil vyvíjať tlak na Fed

Mnuchin povedal, že sa s Trumpom rozprával a „jeho zámerom nie je nijakým spôsobom tlačiť na Fed“.

Prezident USA Donald Trump sa podľa amerického ministra financií Stevena Mnuchina nesnažil vyvíjať tlak na Federálny rezervný systém (Fed), keď kritizoval jeho rozhodnutie zvyšovať úrokové sadzby. Mnuchin v sobotu v argentínskom hlavnom meste Buenos Aires počas schôdzky organizácie G20 novinárom povedal, že sa s Trumpom rozprával a „jeho zámerom nie je nijakým spôsobom tlačiť na Fed“.

V piatok Trump na Twitteri napísal, že „Čína, Európska únia a ďalší manipulujú so svojimi menami a úrokové sadzby smerujú nižšie, pričom USA sadzby zvyšujú a dolár sa stáva silnejší a silnejší, čo nám berie našu veľkú konkurenčnú výhodu.“

Niektoré sektory pre obchodné súboje utrpeli

Americký minister financií zároveň v sobotu povedal, že obchodné súboje, ktoré odštartoval prezident Trump, ekonomiku USA celkovo nepoškodzujú, hoci niektoré sektory utrpeli. Minister dodal, že americká vláda hľadá spôsoby ako pomôcť farmárom a iným odvetviam, ktoré obchodné spory ovplyvnili .

Šéfka Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeová však na summite G20 v Buenos Aires uviedla, že séria nedávno zavedených ciel výrazne poškodí globálnu ekonomiku. V prípade najhoršieho scenára vplyv na globálnu ekonomiku je v rozsahu 0,5 percenta hrubého domáceho produktu na globálnej báze, povedala Lagardeová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame