Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
10. novembra 2015 17:55 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Transparentnosť na kapitálovom trhu by sa mala zvýšiť

Poslanci schválili aj novelu colného zákona, ktorá reaguje na prijatie eurosmernice ustanovujúcej Colný kódex únie.
Dôvera investorov na kapitálovom trhu by sa mala zvýšiť zlepšením transparentnosti. Poslanci totiž schválili novelu zákona o burze cenných papierov, ktorá preberá európsku smernicu o transparentnosti. Jej zvýšenie na kapitálovom trhu má prispieť aj k dlhodobému cieľu Európskej komisie posilniť finančnú stabilitu. Zlepšenie prístupu k regulovaným informáciám na úrovni Európskej únie je podľa rezortu financií zamerané aj na zvýšenie integrácie európskych trhov s cennými papiermi a na cezhraničné zviditeľnenie malých a stredných kótovaných spoločností. Novela tiež zavádza minimálne kritériá na prístup k regulovaným informáciám a ich archivovanie. Účinnosť je stanovená od 1. januára 2016.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies