Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Ahn Young-joon
11. mája 2015 10:41 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Testy penzijných fondov by mali byť hotové do konca roka

Európsky orgán pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie zamestnancov plánuje dokončiť záťažové testovanie penzijných fondov do konca tohto roku.

Európsky orgán pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie zamestnancov (EIOPA) plánuje dokončiť záťažové testovanie penzijných fondov do konca tohto roku. Uviedol to prezident EIOPA Gabriel Bernardino. Podľa jeho slov by mali testy zahŕňať 50 % aktív v rámci 17 krajín EÚ. Tieto testy penzijných fondov nasledujú po prvom testovaní, ktoré EIOPA uskutočnila v minulom roku. Sektor penzijných fondov EÚ dosahuje hodnotu 3 bil. eur. V januári 2016 do platnosti vstúpia regulačné pravidlá Solvency II.

„Myslím, že je mimoriadne dôležité uskutočniť teraz v Európe testy v situácii, ktorú máme,“ povedal Bernardino. V prostredí nízkych úrokových sadzieb, ktoré pretrváva niekoľko rokov, je pre penzijné fondy náročné získať dostatok prostriedkov z investícií do cenných papierov. Preto tieto fondy skúmajú možnosti investovania do rizikovejších aktív, napríklad akcií, prípadne realít. Situácia sa v tomto roku zhoršila, keďže výnosy z niektorých cenných papierov sa dostali do záporu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame