Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Švédsko, švédske koruny
Ilustračné foto. Švédska centrálna banka
28. decembra 2016 16:40 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Tempo rastu objemu úverov vo Švédsku sa v novembri spomalilo

Medziročné tempo rastu objemu úverov nefinančným firmám krajiny sa v novembri v porovnaní s októbrom spomalilo o jeden percentuálny bod na úroveň 5,2 %.

Objem úverov nefinančným firmám vo Švédsku sa v novembri medziročne zväčšil o 5,2 percenta, čiže tempo jeho rastu sa v porovnaní s októbrom spomalilo o 1 percentuálny bod. Od finančných inštitúcií, napríklad od bánk, stavebných sporiteľní, finančných spoločností a podobne, si švédske nefinančné firmy v novembri vzali úvery v sume 2,083 bil. švédskych korún (SEK), čo bol medziročný rast o 79 mld. SEK ale medzimesačný pokles o 1 mld. SEK. Informoval o tom v stredu na svojej internetovej stránke švédsky štatistický úrad.

Medziročné tempo rastu úverov švédskym domácnostiam sa v novembri tiež spomalilo. Medziročne sa objem úverov domácnostiam zväčšil o 7,2 percenta, čo bolo v porovnaní s októbrom spomalenie rastu o 0,1 percentuálneho bodu. Dôvodom menšieho tempa medziročného rastu objemu úverov bolo hlavne spomalenie rastu objemu pôžičiek na nákup domov, ktoré sa medziročne zväčšili o 7,8 percenta, čiže o 0,1 percenta menej ako v októbri.

Švédske domácnosti si minulý mesiac od finančných inštitúcií požičali 3,511 bil. SEK. Oproti októbru to bol rast o 18 mld. SEK a oproti novembru minulého roka išlo o zväčšenie objemu úverov o 232 mld. SEK.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies