Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tatra banka
Ilustračné foto Tatra banka
10. júna 2015 21:13 BankySpotrebiteľ od voFinanciach.skSITA

Tatra banka upozorňuje na podvodné e-maily

Tatra banka zaznamenala zvýšený výskyt podozrivej e-mailovej komunikácie, ktorej cieľom je získať citlivé údaje klientov. Ako informovala banka, ide o podvodné konanie známe aj ako phishing. Podvodný e-mail vzbudzuje dojem, že odosielateľom je Tatra banka. Obsahuje odkaz na podvodnú stránku a pod zámienkou aktualizácie on-line bankovníctva požaduje od klientov zadanie prihlasovacích údajov do internetbankingu.

„Upozorňujeme, že Tatra banka nikdy od klientov nežiada overenie ich osobných údajov takýmto spôsobom. To sa týka tak e-mailovej, ako aj telefonickej komunikácie,“ uviedla hovorkyňa Tatra banky Zuzana Povodová. Banka preto odporúča na e-mail neodpovedať a ani neklikať na jeho prílohy alebo linky. „Pracovníci zaoberajúci sa bezpečnosťou už situáciu aktívne riešia,“ doplnila Povodová.

Ak už klienti zadali na podvodnej stránke svoje aktuálne heslo do on-line bankovníctva, Tatra banka odporúča, aby ho v záujme bezpečnosti ďalej nepoužívali. Nové heslo si môžu klienti vytvoriť v internetbankingu Tatra banky v nastaveniach profilu.

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen. Prostredníctvom svojej siete zhruba 150 obchodných miest pôsobí vo všetkých regiónoch Slovenska a zamestnáva približne 3 400 zamestnancov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame