Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tatra banka
Ilustračné foto Tatra banka
22. mája 2015 10:38 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Tatra Asset Management vlani so ziskom 4,9 mil. eur

V roku 2013 evidovala firma zisk 1,1 mil. eur.

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management dosiahla v minulom roku čistý zisk 4,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to niekoľkonásobný nárast. V roku 2013 evidovala firma totiž zisk 1,1 mil. eur. Výnosy firmy v uplynulom roku dosiahli výšku 24,4 mil. eur, pričom rozhodujúci podiel na výnosoch patril podľa vyjadrení spoločnosti výnosom za správu podielových fondov. Celkové náklady boli 18 mil. eur. Hlavnú časť nákladov vynaložila správcovská spoločnosť na sprostredkovanie predaja podielových fondov.

Spoločnosť v roku 2014 potvrdila podľa zverejnených informácií pozíciu lídra na trhu kolektívneho investovania s podielom 34,5 % z celkového objemu spravovaných aktív v podielových fondoch na Slovensku. Celkový objem predaja podielových fondov v roku 2014 dosiahol 609 mil. eur. Pozitívny vplyv na objem predaja malo podľa firmy prostredie nízkych úrokových sadzieb motivujúce klientov hľadať alternatívy s vyšším výnosovým potenciálom. „Záujem klientov sa tak okrem fondov krátkodobých investícií sústredil aj na nové fondy v ponuke, či zmiešané fondy,“ uviedla firma. Celkový objem aktív v podielových fondoch narástol vlani o 15,8 % na 2,2 mld. eur.

Plány

V tomto roku spoločnosť očakáva, že bude pokračovať rast objemu spravovaných aktív a z tohto dôvodu očakáva aj nárast na strane výnosov z odplát za správu. Najvýznamnejšiu časť nákladov správcovskej spoločnosti v budúcom období budú rovnako ako v roku 2014 tvoriť distribučné a prevádzkové náklady. V oblasti prevádzkových nákladov sa chce firma zamerať na ďalšie efektívne riadenie jednotlivých oblastí prevádzkových nákladov s cieľom znížiť úroveň nákladov oproti predchádzajúcemu roku.

O spoločnosti

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management vznikla v marci 1998. Je dcérskou spoločnosťou Tatra banky a zároveň súčasťou bankovej skupiny Raiffeisen Bank International. V súčasnosti má vo svojej ponuke široké portfólio podielových fondov pokrývajúce kategórie peňažných, dlhopisových, akciových, zaistených, realitných fondov aj fondov fondov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame